• Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Kürtaj istenmeyen gebeliği sonlandırma işlemidir.Diğer bir adıyla küretaj, yani küretle kazımak anlamına gelir.Kürtaj yasal sınırı 10 haftadır.Kürtajın yapılışı bu sayfada anlatılmaktadır.
kürtaj merkezi telefonu
  • Vakumla Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız yasal sınıra kadar beklemeyiniz..Kürtaj farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan teknik Vakum aspirasyonu ile kürtaj yöntemidir.

vakumla kürtajKürtaj kararı aldığınızda ilk işiniz işinin ehli olan profesyonel tecrube sahibi bir kadın doğum uzmanından randevu alınız.eğer ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız mutlaka internet te okuduklarınız haricinde doktorunuzdan kesin ve net bilgiler alarak teyit etmeniz ve güvenmeniz açısından iletişim ve doktorunuza ulaşabilirlik çok önemli bir husustur ve Jinekolog doktorumuz 24 saat cep telefonu hastalarının sorularını cevaplamak ve onlara yardımcı olmak adına için açık tutmaktadır.

Kürtaj Nasıl Yapılır 2. Seçenek

Kürtaj anestezi seçiminizi 2 şekilde yapabilirsiniz.Genel anestezi veya lokal anestezi. Lokal anestezi ile sadece serviks bölgesi uyuşturulur ve bilinciniz açık olur.Genel anestezi ise uyku halidir hiçbirşey görmez ve hissetmezsiniz.Genel anestezi yapılmasını istiyorsanız bazı kronik hastalıklarınızıda göz önünde bulundurmanız gereklidir.(astım , alerji vs..)

Kürtaj doktorumuz kürtajdan önce ultrason ile gebeliğin durumunu görür , anestezi uzmanımız tarafından anestezi yapılır , daha sonra işlemi gerçekleştirir .kürtaj işlemi bittikten sonrada 4 boyutlu ultrason ile içeride parça kalıp kalmadığı gözlemlenir ve hastaanestezi uzmanı eşliğinde uyandırılır.Kürtajişlemi 7-8 dakika sürmektedir.Anestezi ve Kadın doğum doktorlarımızın tecrubesiyle Kürtaj sonrasında ağrı hissetmezsiniz.

kürtaj nasıl yapılır