• Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

Kürtaj ( bebek aldırma )Hastanın Gebeliğinin 4. haftasından itibaren yasal sınırı olan 10. haftaya kadar eğerki gebelikte bir anomali yok ise genel anestezi yada lokal anestezi şeklinde vakum aspirasyonu yöntemi ile ağrısız sancısız ve güvenilir hijyenik bir ortamda tahmini olarak 6-7 dakikada tamamlanır yapılabilir.
kürtaj merkezi telefonu
  • Vakumla Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

Kürtaj ( bebek aldırma )Hastanın Gebeliğinin 4. haftasından itibaren yasal sınırı olan 10. haftaya kadar eğerki gebelikte bir anomali yok ise genel anestezi yada lokal anestezi şeklinde vakum aspirasyonu yöntemi ile ağrısız sancısız ve güvenilir hijyenik bir ortamda tahmini olarak 6-7 dakikada tamamlanarak yapılabilir. Kürtaj öncesinde testler ve anestezi hazır olduğunda kürtaj işlemi yapılabilir.

Sıkça karşılaştığımız durumlarda hastanın adet dönemi bitiminde regl olmaması sonucunda idrar testi ve kan testi ile bunu öğrenip gelmesi genellikle 6. hafta gebelikleridir.

Kürtajla ilgili yapılan google aramalarından bazıları : Kürtaj sonrası dinlenme , spor , kanama , yaşananlar , edilen bebek , eş izni , zararlımı zamanı , kürtaj caizmi cezası varmı , zorlukları , zayıflatırmı gibi sorular yer alır.