Kürtaj istenmeyen gebeliği sonlandırma işlemidir.Diğer bir adıyla küretaj, yani küretle kazımak anlamına gelir.Kürtaj yasal sınırı 10 haftadır.Ancak gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız yasal sınıra kadar beklemeyiniz.
kürtaj merkezi telefonu
  • Kürtaj Nedir ?

Kürtaj farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan teknik Vakum aspirasyonu ile kürtaj yöntemidir.

Kürtaj kararı aldığınızda ilk işiniz işinin ehli olan profesyonel tecrube sahibi bir kadın doğum uzmanından randevu alınız.eğer ilk kez böyle bir durumla karşı karşıyakaldıysanız mutlaka internet te okuduklarınız haricinde doktorunuzdan kesin ve net bilgiler alarak teyit etmeniz ve güvenmeniz açısından iletişim ve doktorunuza ulaşabilirlik çok önemli bir husustur ve Op.Dr Ahmet Vehbi KOCA & Op.Dr Mine Gül HATİBOĞLU 24 saat cep telefonu hastalarının sorularını cevaplamak ve onlara yardımcı olmak adına için açık tutmaktadır.

Kürtaj anestezi seçiminizi 2 şekilde yapabilirsiniz.Genel anestezi veya lokal anestezi. Lokal anestezi ile sadece serviks bölgesi uyuşturulur ve bilinciniz açık olur.Genel anestezi ise uyku halidir hiçbirşey görmez ve hissetmezsiniz.Genel anestezi yapılmasını istiyorsanız bazı kronik hastalıklarınızıda göz önünde bulundurmanız gereklidir.(astım , alerji vs..)

Kürtaj doktorumuz kürtajdan önce ultrason ile gebeliğin durumunu görür , anestezi uzmanımız tarafından anestezi yapılır , daha sonra işlemi gerçekleştirir .kürtaj işlemi bittikten sonrada 4 boyutlu ultrason ile içeride parça kalıp kalmadığı gözlemlenir ve hastaanestezi uzmanı eşliğinde uyandırılır.Kürtajişlemi 7-8 dakika sürmektedir.Anestezi ve Kadın doğum doktorlarımızın tecrubesiyle Kürtaj sonrasında ağrı hissetmezsiniz.

Sıkça sorulan sorular ve cevaplar

  • Kürtaj anestezi uzmanımız eşliğinde Lokal anestezi ve genel anestezi olmak üzere 2 şekilde uygulanır.İşlem süresi 8-10 dakika sürer ve yine anestezi uzmanı eşliğinde uyandırılırsınız.
  • Kürtaj sonrası ağrı hissetmemeniz için anestezi ve ilaçlar kullanılmaktadır.
  • Ağrısız , Sancısız ve Problemsiz bir kürtaj için bizi arayabilirsiniz.
  • Genellikle Kürtaj işleminden 1-2 gün sonra içeride biriken kan parça şeklinde gelebilir ve normaldir , ancakbazı özel durumlarda rahimağzı içinde kan toplanması size ağrı verebilir ve basit bir müdahale ile birikmiş olan kan boşaltılır ve hastanın rahatlaması sağlanır.
  • Kürtaj fiyatları uygulanan anestezi şekline , kullanılan tekniğe ve gebeliğin haftalığına göre değişkenlik göstermektedir.Tahmini ortalama fiyatlar ± 500TL civarındadır.
  • Doktorlarımız : Jinekolog Op.DrTuğrul ABACIOĞLU 20 yıllık kadın doğum alanındaki tecrübeleriyle sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaklardır.
  • Kliniğimizde Son Sistem Teknoloji ürünü olan 4 Boyutlu ultrason , Cihaz ve Malzemeler kullanılmaktadır.
  • Kürtaj bilgi gizliliği yasal hakkınızdır. ( T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği , RG.,01.08.1998, 23420) bilgileriniz paylaşılmayacaktır.