• Kürtaj sonrası kanama

Kürtajdan sonra azda olsa bir kanama olur.Nadirende olsa içeride kan birikmesinden dolayı bir kaç gün içinde kan parçacıkları gelebilir bu doğal bir durumdur ve rahim içerisi boşalır.Doktorunuza danışabilisiniz.4 haftlık 5 haftalık gibi Erken farkedilen gebeliklerde tecrübeli bir kadın doğum uzmanı kürtaj yapmak için gebeliğin 1-2 hafta kadar büyümesini bekler.Hamilelik tarihi son adet tarihinden yani kanamanın ilk günü itibari ile hesaplanır.
kürtaj merkezi telefonu
  • Kürtajdan sonra kanama ne kadar sürer ?

Kürtaj Sonrası Kanama neden olur ?

Bazı durumlarda nadirende olsa Kürtaj işleminden 4-5 gün sonrada küçük parçalar düşürerek kanamalar olabilir. Rahim ağzının kapanması ile içeride kan birikmesi sonucunda oluşan bu durum geçici olmaktadır ve endişeye kapılmamak gerekir.1000 de 1 oranda ise fazla kan birikmesi sonucu küçük bir operasyonla içeride iriken pis kan boşaltılır.

Doktorlarımız bu gibi risklerin oluşmasını önlemek için içeride parça kalıp kalmadığını 4 Boyutlu ultrason cihazıyla rahmi görüntüleyip işlemi garantiledikten sonra hastayı taburcu etmektedir. Bu türdeki komplikasyonları önlemenin en iyi seçeneğide budur.

kürtaj sonrası kanama